Pivo Frajer

Tamjdem

Jsme Tamjdem, o.p.s. a skrze naše jednodenní, víkendové a až dvoutýdenní dobrovolnické projekty pomáháme různě zaměřeným neziskovým organizacím po celé ČR růst a naplňovat jejich vize.

Jenom v roce 2017 se nám podařilo propojit 316 dobrovolníků s 27 neziskovkami, kde jsme stavěli zdi, natírali ploty, upravovali zahrady, čistili lesy… jednoduše přidali ruku k dílu tam, kde to bylo skutečně třeba. Ušetřili jsme tak čas a energii týmům neziskovek, které se díky nám mohli věnovat vlastní práci s dětmi, lidmi s handicapem, zvířaty, opravě a oživování památek, činnostem, pro kterou byly založeny.

Naše projekty ale nejsou jenom o práci. Na akcích mají naši dobrovolníci na vlastní kůži šanci poznat, jak dané organizace fungují, čemu čelí, nebo co se jim daří. Jezdí na ně okolo 10 lidí, Čechů i cizinců, kteří se mezi sebou spíše neznají, tudíž jsou i skvělou možností setkat se s novými lidmi a navázat nová přátelství a v neposlední řadě přináší neotřelou příležitost lépe poznat sám sebe, zlepšit své komunikační i organizační schopnosti.

Dobrovolníky vysíláme i do světa na mezinárodní dobrovolnické workcampy. Minulý rok jich díky nám vyjelo 71 na pomoc neziskovkám od nejzazších koutů Evropy až po velmi vzdálené asijské země.

A co o nás říkají samotní dobrovolníci?

„S Tamjdemem jsme se hledali už delší dobu, až jsme se v roce 2015 konečně našli. Hlava unavená prací s počítačem o víkendu odpočívá a ruce zatím pomáhají tam, kde je to skutečně potřeba. Stavba, demolice, úklid, vlastně jakákoli fyzická práce je pro mě výbornou formou odreagování. Když k tomu připočítám pohyb na čerstvém vzduchu a setkání s partou podobně založených lidí, je z Tamjdemu téměř návyková záležitost. Z víkendovek se pokaždé vracím příjemně unavený, ale nabitý pozitivní energií do dalších týdnů a měsíců. Nevěříte? Zkuste to taky!“ Jirka S.

Díky naší práci vidíme, jak nám neziskovky doslova rostou pod rukama. Pomozte nám s jejich rozvojem i vy! Dar od Pivovaru Frajer ve výši 10 000,- využijeme na pokrytí dopravy dobrovolníků na zhruba 5 našich Víkendovek, a to je obrovská podpora! Jenom do června 2019 jich chceme uspořádat celkem 12, a to na pomoc památkám, ekocentrům, komunitnímu domu, záchranné stanici pro zvířata, keltskému skanzenu, pivovaru, který funguje jako sociální podnik a sociálně terapeutickému centru, a to na různých místech České republiky.

Více o nás najdete na www.tamjdem.cz.